• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• Po raz kolejny już w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. Ta ważna akcja swój początek wzięła z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. W tym roku hasło przewodnie akcji  to - #działajmyrazem, bo tylko w ten sposób możemy sprawić, by świat wirtualny był bezpieczny dla naszych uczniów.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu mają na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promowanie tylko  pozytywnego wykorzystywania internetu.